Uzdrowisko Konstancin


Historię Uzdrowiska Konstancin-Zdrój Sp. z o.o. zapoczątkowało otwarcie Sanatorium Uzdrowiskowego "Warszawianka" w 1965 roku. W latach 90-tych po remoncie i rozbudowie Szpital "Warszawianka" zmienił funkcję na pensjonat, obecnie to hotel "Konstancja", a sąsiadujący obiekt dawnej restauracji Berentowicza mieści obecnie restaurację "Konstancja". Kolejne Sanatorium "Przy Źródle" powstało w 1966 roku po zakończonych pracach nad odwiertem solanki. Szpital Rehabilitacji Kardiologicznej istniejący od 1975 roku w roku bieżącym został poddany kapitalnemu remontowi. Przy Szpitalu Rehabilitacji Neurologicznej istniejącym od 1962 roku z inicjatywy Fundacji Sue Ryder w 1996 roku powstaje nowy pawilon szpitalny w miejscu zdekapitalizowanego, z lat 60-tych. W 2007 roku Szpital Neurologiczny zostaje zmodernizowany i wyremontowany, a także oddany zostaje do użytku nowy obiekt, tj. nowoczesny pawilon z basenem, salami ćwiczeń i rehabilitacji oraz pokojami z 43 łóżkami i apartamentem komercyjnym. W roku 1977 P.P. "Uzdrowisko Konstancin" otrzymuje po Medycznym Studium Zawodowym Fizjoterapii obiekt zwany "Białym Domem". Równolegle powstaje tężnia solankowa, której budowę rozpoczęto 1974, a ukończono w  1979. W 1982 roku P.P. "Uzdrowisko Konstancin" utworzyło Szpital Uzdrowiskowy "Fraszka" w przejętej dawnej willi rodziny Wedlów. Szpital Uzdrowiskowy "Marysieńka", dawniej willa rodziny Choromańskich, przez wiele lat mieściła piękną, stylową kawiarnię. Obecnie stanowi siedzibę Zarządu Uzdrowiska Konstancin-Zdrój Sp. z o.o.

Uzdrowisko Konstancin-Zdrój Sp. z o.o. została utworzona w drodze komercjalizacji Przedsiębiorstwa Państwowego Uzdrowisko-Konstancin. Kapitał własny Spółki pokryty został funduszami własnymi przedsiębiorstwa państwowego i stanowi obecnie 8.780.000,00 zł.

Główne walory Uzdrowiska Konstancin-Zdrój Sp. z o.o. to tężnia solankowa usytuowana w Parku Zdrojowym oraz doskonała lokalizacja wśród wspaniałych lasów sosnowych, od północy i południa szerokie pasma Lasu Kabackiego i Lasów Chojnowskich, otoczenie starej, zabytkowej architektury a także pełne uroku wsie nadwiślańskie. Dużą atrakcję stanowią również szlaki turystyczne m. in. Śladami Stefana Żeromskiego oraz cztery rezerwaty przyrody. Wszystko to stwarza wspaniałe warunki do leczenia, rehabilitacji i rekreacji. Jest idealnym miejscem dla osób spragnionych ciszy, spokoju i kontaktu z naturą.